Jak odzyskać usunięty kontakt z telefonu

Jak odzyskać usunięty kontakt z telefonu

Przypadkowe usunięcie kontaktów jest częstym problemem na telefonach z systemem Android. Może się to zdarzyć z różnych powodów, takich jak utrata telefonu, reset fabryczny, atak wirusa lub po prostu obsługiwać błędnie.

Na szczęście istnieje kilka sposobów na odzyskanie usuniętych kontaktów z telefonu. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić.

1. Przejdź do ustawień

Istnieje wiele powodów, dla których możesz przypadkowo usunąć kontakty z telefonu. Może to być spowodowane wadliwą aktualizacją systemu lub aktualizacją aplikacji, a może przypadkowo wykonałeś reset fabryczny. Niezależnie od przyczyny, usuwanie kontaktów na urządzeniu z systemem Android nie jest dobrą rzeczą do zrobienia.

Powinieneś regularnie tworzyć kopie zapasowe swoich kontaktów, aby mieć pewność, że jeśli coś stanie się z Twoim telefonem, będziesz mógł je łatwo odzyskać. Możesz to zrobić za pomocą iCloud lub na komputerze. Możesz również użyć oprogramowania innej firmy, takiego jak MobiKin Doctor dla Androida, aby pomóc w odzyskaniu utraconych kontaktów w telefonie.

Pierwszym sposobem na odzyskanie usuniętych kontaktów w telefonie iPhone jest sprawdzenie, czy posiadasz aktualną kopię zapasową iCloud. Dzięki temu będziesz miał duże szanse na odzyskanie kontaktów, które mogły zostać usunięte w przeszłości.

Inną opcją jest próba przywrócenia kontaktów z Kontaktów Google. Aby to zrobić, musisz zalogować się do swojego konta Gmail na komputerze i kliknąć na menu “Kontakty”. Następnie możesz wybrać opcję “Przywróć kontakty” i wybrać okres, z którego chcesz je odzyskać.

Oprócz możliwości przywrócenia kontaktów, będziesz mógł również usunąć duplikaty i zapewnić, że przywrócone zostaną tylko te numery telefonów, które masz na swoim urządzeniu. Podczas tego procesu program będzie również synchronizował kontakty na wszystkich urządzeniach, które zostały podłączone do konta Google.

Należy zawsze mieć świadomość, że nie ma gwarancji, że usunięty kontakt wróci, a nawet może zostać nadpisany przez nowe dane, zanim będzie można go odzyskać. Dlatego zawsze najlepiej jest trzymać kopię kontaktów na komputerze lub w iCloud. Ryzyko utraty danych lub informacji jest znacznie większe, jeśli nie masz kopii zapasowej na telefonie lub w chmurze.

2. Przejdź do Konta

Istnieje wiele różnych powodów, dla których możesz usunąć kontakt z telefonu, i może to być frustrujące doświadczenie. Istnieją jednak sposoby, aby go odzyskać.

Jednym ze sposobów jest użycie funkcji ustawień konta Google. To będzie przywrócić swoje kontakty z wszelkich kopii zapasowych, które są przechowywane na serwerach Google. Można to zrobić z urządzenia mobilnego lub komputera, a nawet można wybrać datę do 60 dni wcześniej, z którego wyciągnąć swoje kontakty.

Innym sposobem na przywrócenie usuniętych kontaktów jest użycie aplikacji innej firmy. Może to obejmować usługi takie jak Android Data Recovery, które mogą odzyskać utracone kontakty z szerokiej gamy urządzeń, w tym Samsung (wszystkie serie galaxy), Sony, LG i Google Pixel.

Jest to prawdopodobnie najprostszy sposób na odzyskanie kontaktów. Musisz tylko upewnić się, że masz ostatnią kopię zapasową, która ma w sobie kontakty, a także możesz wybrać najlepszy czas na przywrócenie z tej kopii zapasowej.

Funkcję tę znajdziesz po zalogowaniu się na swoje konto Google zarówno na urządzeniu mobilnym, jak i stacjonarnym. Jeśli nie masz konta Google na swoim urządzeniu, możesz je utworzyć w podróży, korzystając z aplikacji takiej jak Gmail dla Androida lub iOS.

Aby przywrócić kontakt z kopii zapasowej, musisz upewnić się, że plik został zapisany w odpowiednim formacie. Jest to ważne, ponieważ niektóre urządzenia mogą nie obsługiwać określonego formatu pliku, co może uniemożliwić odzyskanie utraconych kontaktów.

Alternatywnie, możesz spróbować wyszukać usunięty kontakt w pamięci urządzenia. Może to być nieco podstępne, ale jeśli regularnie tworzyłeś kopię zapasową swojego telefonu, być może będziesz w stanie zlokalizować ją w pamięci systemu. Dobrą wiadomością jest to, że większość urządzeń będzie przechowywać nazwę usuniętego kontaktu w odpowiednim folderze.

3. Przejdź do Google Drive

Jeśli przypadkowo usunąłeś kontakt z telefonu, istnieją sposoby na jego odzyskanie. Możesz go przywrócić z konta Google lub z pamięci wewnętrznej urządzenia.

Pierwsza metoda jest prosta w użyciu i pozwoli Ci odzyskać wszystkie kontakty, które zapisałeś na swoim koncie Google z kopii zapasowej. Ta metoda pozwoli również odzyskać wszelkie usunięte kontakty, które zostały wykonane w przeszłości.

Aby rozpocząć, przejdź do aplikacji Kontakty Google i zaloguj się za pomocą swojego konta Google. Następnie zostaniesz poproszony o wybranie konta, z którego chcesz przywrócić kontakt. Możesz również wybrać przedział czasowy.

Na przykład możesz ustawić okres na 10 minut temu lub tydzień temu. Najlepiej jednak wybrać okres, który mieści się w ciągu ostatnich 30 dni. Jeśli tego nie zrobisz, przywrócone kontakty nie będą dokładne.

Istnieje również trzecia opcja, która pozwoli Ci selektywnie przywrócić usunięte kontakty w sposób, który zapewni, że nie stracisz żadnych nowych kontaktów. Ta metoda działa w przypadku telefonów z systemem Android i pozwoli Ci przywrócić kontakty, których kopia zapasowa została utworzona na dysku Google.

Będziesz mógł również przywrócić kontakty, które zostały usunięte z pamięci masowej urządzenia lub karty SIM. Pomoże Ci to odzyskać kontakty nawet wtedy, gdy utraciłeś je w wyniku resetu fabrycznego lub aktualizacji systemu operacyjnego.

Jednym z najskuteczniejszych i najłatwiejszych sposobów na przywrócenie usuniętych kontaktów z telefonu jest przejście do Google Drive. Ta usługa może tworzyć kopie zapasowe kontaktów i innych danych w zdalnej lokalizacji.

Następnie możesz użyć tego samego konta Google na innych urządzeniach. Wszystkie kontakty zapisane na koncie Google zostaną zsynchronizowane z tymi urządzeniami, gdy je przywrócisz.

Kontakty z dysku Google można przywrócić za pomocą aplikacji Kontakty Google lub w witrynie Kontakty Google. Możesz również odzyskać kontakty usunięte z urządzenia z systemem Android, przywracając je do pamięci masowej lub karty SIM.

4. Przejdź do Kontakty Google

Skasowane kontakty mogą zdarzyć się każdemu, ale gdy przypadkowo usuniesz kontakt z konta Google w telefonie, możesz użyć wbudowanej funkcji odzyskiwania, aby cofnąć to usunięcie. Proces jest prosty i wymaga jedynie znajomości daty i godziny usunięcia kontaktu.

Pierwszym krokiem jest otwarcie aplikacji Kontakty Google na urządzeniu z systemem Android. Alternatywnie możesz uzyskać dostęp do wersji internetowej, logując się na swoje konto Google i klikając menu hamburgerowe w lewym górnym rogu strony. Stuknij trzy poziome linie i wybierz Ustawienia, a następnie przewiń w dół i wybierz Cofnij zmiany.

Następnie możesz wybrać okres przywracania, który obejmuje 10 minut temu, 1 godzinę, Wczoraj lub czas niestandardowy. Po wybraniu czasu przywracania możesz stuknąć Przywróć, aby rozpocząć proces odzyskiwania utraconych kontaktów z Google.

Innym sposobem na odzyskanie usuniętych kontaktów z Google jest użycie narzędzia innej firmy, takiego jak DroidKit. Ten potężny program może szybko przeskanować telefon, znaleźć usunięte kontakty, których potrzebujesz, wyświetlić ich podgląd i przywrócić je do telefonu lub komputera w celu utworzenia kopii zapasowej. Oprócz kontaktów, można również użyć go do przywrócenia innych danych, takich jak wiadomości WhatsApp & załączniki, dzienniki połączeń, hasła WiFi, zdjęcia i inne.

Jeśli masz konto Google, to narzędzie może automatycznie importować kontakty do niego, lub możesz wybrać eksport kontaktów w formacie Google CSV i zapisać je na komputerze. Następnie możesz użyć pliku kopii zapasowej jako sposobu na śledzenie kontaktów Google, jeśli kiedykolwiek będziesz musiał.

Z pomocą PhoneRescue dla Androida możesz łatwo i dokładnie przeskanować swoje urządzenie, aby znaleźć usunięte lub utracone kontakty, które chcesz przywrócić. Pozwala również na podgląd kontaktów przed przywróceniem ich, a następnie można wybrać te, które chcesz odzyskać. Odzyskane kontakty mogą być przechowywane w różnych formatach, w tym HTML, CSV i VCF. Poza tym, odzyskane dane będą zabezpieczone szyfrowaniem SSL-256.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *