Jak odzyskać skasowane numery z telefonu

Jak odzyskać skasowane numery z telefonu

Jeśli przypadkowo usunąłeś numer lub kontakt z telefonu, możesz zastanawiać się, jak go odzyskać. Istnieje kilka sposobów na odzyskanie utraconych danych, ale najbardziej niezawodnym rozwiązaniem jest użycie aplikacji do odzyskiwania danych z systemu Android.

Jeśli masz konto Google, możesz spróbować aplikacji Kontakty Google, aby przywrócić utracone numery. Zsynchronizuje ona kontakty z kontem i przywróci brakujące numery, które zostały usunięte w ciągu ostatnich 30 dni.

1. Kontakty Google

Jeśli usunąłeś niektóre kontakty z telefonu i nie pojawiają się one na Twoim urządzeniu, warto spróbować je odzyskać. Aby je odzyskać, będziesz potrzebować kilku rzeczy, w tym Kontaktów Google.

Google ma świetną funkcję, która pozwala na zapisywanie kontaktów na serwerze w chmurze, który będzie je synchronizował na wszystkich Twoich urządzeniach, jeśli jesteś zalogowany na to samo konto. Oznacza to, że jeśli przypadkowo usuniesz niektóre ze swoich kontaktów i nie będą one dostępne w telefonie, będziesz mógł je odzyskać, o ile zdarzenie miało miejsce w ciągu 30 dni od jego wystąpienia.

Aby przywrócić kontakty, zaloguj się do Kontaktów Google w przeglądarce internetowej lub w aplikacji i znajdź kontakt, który chcesz odzyskać. Stuknij kontakt, zaznacz pole obok niego i kliknij Odzyskaj.

Możesz też użyć funkcji “cofnij zmiany” w Kontaktach Google, aby cofnąć listę kontaktów do określonej daty i godziny, od 10 minut do 30 dni. Spowoduje to przywrócenie listy kontaktów do stanu z tego dnia i usunięcie wszelkich nowych kontaktów utworzonych po tej dacie.

Wadą tej metody jest to, że jest ona skuteczna tylko dla kontaktów, które faktycznie usunąłeś, a nie tych, których kopię zapasową wykonałeś. Bardzo łatwo jest też popełnić błąd, więc bądź ostrożny i zapamiętaj datę usunięcia kontaktów.

Bardziej niezawodną alternatywą jest ponowne zainstalowanie aplikacji Kontakty w telefonie. Kiedy już to zrobisz, będziesz mógł przywrócić usunięte numery, których potrzebujesz z oryginalnej aplikacji.

Alternatywnie, można przywrócić utracone numery z kopii zapasowej na komputerze. Można to zrobić za pomocą programu takiego jak Recuva lub za pomocą narzędzia do odzyskiwania danych Android.

Możesz również wyeksportować swoje kontakty dla bezpieczeństwa, jeśli nie używałeś ich przez jakiś czas lub chcesz je przenieść na inne urządzenie. Możesz wybrać eksportowanie ich w formacie Google CSV lub w typie pliku dla innych aplikacji, których często używasz, takich jak Outlook lub Apple’s vCard.

2. Karta SIM

Karta SIM to mała, inteligentna karta, która przechowuje tożsamość telefonu komórkowego i łączy go z siecią. Ogólnie rzecz biorąc, karty SIM przechowują osobiste klucze bezpieczeństwa, numery/listy kontaktów, wiadomości tekstowe, tożsamość użytkownika oraz dane dotyczące lokalizacji.

Istnieją jednak przypadki, w których możesz stracić kontakty lub wiadomości tekstowe przechowywane na karcie SIM, nie wiedząc o tym. Może się to zdarzyć, gdy przypadkowo usuniesz niewłaściwy kontakt lub gdy karta SIM ulegnie uszkodzeniu systemowemu i będzie wymagała wymiany.

Jeśli straciłeś kontakty, dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka sposobów na przywrócenie ich z powrotem. Pierwszą metodą jest użycie programu do odzyskiwania danych.

Oprogramowanie wyszuka wszystkie usunięte pliki na Twoim urządzeniu mobilnym i wyświetli je na liście. Następnie możesz wybrać określony typ pliku do odzyskania. Na przykład, jeśli chcesz odzyskać wiadomość tekstową SMS, która została usunięta z telefonu komórkowego, po prostu wyszukaj nazwę pliku, który chcesz odzyskać, a następnie kliknij “Odzyskaj” lub “Undelete”.

Inną skuteczną metodą jest odzyskanie kontaktów z konta Gmail. Jest to świetna opcja dla tych, którzy zsynchronizowali wszystkie swoje kontakty na telefonach z systemem Android z kontami Gmail.

Będziesz musiał również upewnić się, że wykonałeś kopię zapasową swoich kontaktów Google przed rozpoczęciem tego procesu. Zapewni to, że nie skończysz ich utraty.

Trzecim sposobem na przywrócenie kontaktów jest poproszenie operatora sieci o numer PUK. Operator poprosi o kilka danych osobowych o Tobie i po weryfikacji poda Ci numer PUK, który można wpisać do karty SIM, aby ją odblokować.

Ostatecznym i najbardziej niezawodnym sposobem na odzyskanie kontaktów jest użycie narzędzia do odzyskiwania danych systemu Android. Narzędzie jest łatwe w użyciu i może znaleźć usunięte kontakty z dowolnego urządzenia z systemem Android. Może również odzyskać kontakty z karty SIM, jeśli nie masz kopii zapasowej. Aby skorzystać z tego rozwiązania, pobierz program, podłącz telefon z Androidem do komputera i uruchom go.

3. Kosz

Jeśli usunąłeś numer kontaktowy ze swojego telefonu, możesz go odzyskać na kilka sposobów. Możesz użyć Kosza w telefonie lub programu innej firmy, który możesz zainstalować na komputerze, aby uzyskać dostęp do danych.

Większość telefonów Samsung i innych urządzeń z systemem Android ma wbudowany Kosz. Jest on podobny do tego, który znajdziesz w aplikacji Kontakty na komputerze, i przechowuje wszystkie usunięte kontakty przez 30 dni.

Jeśli jednak usunąłeś kontakt ze swojego urządzenia więcej niż 30 dni temu, nie ma sposobu, aby go odzyskać. Tak więc, będziesz musiał skorzystać z pomocy oprogramowania do odzyskiwania telefonu z systemem Android, aby odzyskać usunięte kontakty.

Aby skorzystać z profesjonalnego narzędzia do odzyskiwania danych z telefonu Android, musisz najpierw podłączyć smartfon do komputera za pomocą kabla USB. Po wykonaniu tej czynności, pozwól maszynie uzyskać dostęp do telefonu poprzez tryb debugowania USB.

Program przeskanuje cały telefon w celu odzyskania usuniętych kontaktów i wiadomości. Po zakończeniu procesu skanowania, możesz wybrać listę plików do odzyskania, a następnie kliknąć “Odzyskaj”, aby odzyskać usunięte dane.

Ten program jest przeznaczony do odzyskiwania 200+ typów plików z wewnętrznego lub zewnętrznego urządzenia pamięci masowej, takich jak iWork Pages, Numbers, Keynote, zdjęcia, filmy i inne. Jest to również darmowy i łatwy w użyciu program, który może być używany zarówno przez użytkowników komputerów Mac, jak i Windows.

Ponadto program ten jest kompatybilny zarówno z kontem iCloud, jak i Google. Dzięki temu jest idealnym narzędziem do odzyskiwania danych ze wszystkich rodzajów urządzeń.

Innym świetnym sposobem na odzyskanie utraconych kontaktów jest użycie programu do odzyskiwania danych dla Maca. To narzędzie ma potężne zdolności odzyskiwania i jest w stanie odzyskać każdy typ pliku, w tym dokumenty iWork i arkusze kalkulacyjne numerów. Można go również używać do odzyskiwania danych z komputera Mac po awarii, aktualizacji lub obniżeniu poziomu systemu, ataku wirusa i wyłączeniu zasilania.

4. Kopia zapasowa

Utrata kontaktów w telefonie może być druzgocąca. Na szczęście istnieje kilka sposobów na odzyskanie usuniętych numerów na Androida i iOS, z których niektóre wymagają wykonania kopii zapasowych.

Metoda #1: Przywróć usunięte kontakty z konta Google

Jeśli używasz Kontaktów Google i synchronizujesz je ze swoim urządzeniem, to ta metoda może być w stanie odzyskać usunięte kontakty. Ale pamiętaj, że Google zapisuje kontakty tylko przez 30 dni po ich zsynchronizowaniu z chmurą.

Aby przywrócić kontakty z konta Google, otwórz aplikację Ustawienia na urządzeniu z systemem Android i kliknij opcję “Google”. Z tego miejsca będziesz mógł wybrać, z którego konta Google lub urządzenia chcesz zaimportować kontakty.

Innym sposobem na odzyskanie usuniętych kontaktów na Androidzie jest użycie narzędzia o nazwie DroidKit. To narzędzie pomoże Ci wyświetlić podgląd i selektywnie przywrócić kontakty z konta Google bez utraty jakichkolwiek danych na Androidzie.

DroidKit pozwoli Ci również przywrócić kontakty z kopii zapasowej w chmurze, jeśli wcześniej z niej korzystałeś. Co więcej, może pomóc w przeniesieniu kontaktów z Androida również na komputer.

Jeśli szukasz bardziej solidnego rozwiązania, to powinieneś spróbować przywrócić kontakty z kopii zapasowej iTunes lub iCloud. Jest to jednak najbardziej czasochłonne i spowoduje utratę wszelkich najnowszych danych, które zostały dodane do iPhone’a od czasu wykonania kopii zapasowej (takich jak wiadomości tekstowe i zdjęcia). Dlatego nie polecam tej metody, chyba że wypróbowałeś wszystkie inne metody i jesteś zdesperowany dla swoich utraconych kontaktów.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *