Jak odzyskać usuniętą rozmowę z Facebook Messenger

Jak odzyskać usuniętą rozmowę z Facebook Messenger

Jeśli przypadkowo usunąłeś czat z przyjacielem na Facebook Messenger, prawdopodobnie będziesz chciał go przywrócić. Niestety, nie zawsze jest to łatwe.

Dzieje się tak dlatego, że Facebook zachowuje zarchiwizowane czaty nawet po ich usunięciu. Jeśli masz szczęście, możesz nadal być w stanie odzyskać je z archiwum.

1. Sprawdź swoje zarchiwizowane czaty

Jeśli próbujesz znaleźć usuniętą rozmowę, która została zarchiwizowana na Messengerze, może to być trudne. Istnieją jednak pewne obejścia, które pomogą Ci ją odzyskać.

Po pierwsze, musisz sprawdzić obszar Archiwalne czaty w aplikacji Messenger lub w wersji internetowej. Ten obszar zawiera wszystkie czaty, które do tej pory zarchiwizowałeś.

Następnie musisz wyszukać konkretną wiadomość, którą chcesz zobaczyć. Często czat, który chcesz zobaczyć, znajduje się w skrzynce odbiorczej, ale może też być zarchiwizowany w jednej z innych sekcji Messengera.

Po znalezieniu wiadomości możesz ją odarchiwizować lub poprosić drugą osobę o jej kopię. Jeśli druga osoba jej nie ma, zawsze możesz pobrać jej dane z Facebooka i mieć nadzieję, że wiadomość nadal znajduje się na ich serwerze.

Alternatywnie możesz użyć narzędzia innej firmy, aby przywrócić usunięte wiadomości z komunikatora. Te narzędzia mogą skanować i odzyskiwać wiadomości, kontakty, obrazy, wideo i klipy audio.

Możesz nawet użyć tego narzędzia do odzyskania usuniętych wiadomości Facebook Messenger na komputerze, jeśli martwisz się o kwestie prywatności lub bezpieczeństwa. Jedyną wadą korzystania z aplikacji innej firmy jest to, że będzie Cię to kosztować i zajmie dużo miejsca na Twoim urządzeniu.

Inną opcją jest poproszenie drugiej osoby o kopię rozmowy, co może być trudne lub niemożliwe w telefonie komórkowym. Druga osoba może nie mieć wiadomości na swoim urządzeniu, ale może być w stanie dostarczyć Ci zrzut ekranu.

Jest to świetny sposób na śledzenie rozmów z osobami, z którymi nie rozmawiasz często. Dodatkowo, może to zaoszczędzić miejsce na Twoim smartfonie.

Aby uzyskać dostęp do swoich zarchiwizowanych czatów na pulpicie, kliknij ikonę “koła zębatego” w prawym górnym rogu ekranu Messengera i wybierz “Zarchiwizowane wątki”. Wyświetli to wszystkie wiadomości, które do tej pory zarchiwizowałeś. Po wybraniu tych, które chcesz, kliknij “Unarchive” w lewym dolnym rogu okna dialogowego. Spowoduje to umieszczenie czatów z powrotem na głównej liście czatów w aplikacji Messenger.

2. Przeszukaj skrzynkę odbiorczą

Messenger jest potężnym narzędziem dla zespołów obsługi klienta, służącym do rozwiązywania zapytań od klientów. Używając własnego adresu e-mail, członkowie zespołu mogą przekazywać zapytania e-mailowe na swoje konto w Messengerze, a następnie udzielać wsparcia z poziomu aplikacji.

Oprócz tego Messenger zawiera funkcję historii czatu, która pozwala zobaczyć wszystkie wysłane i odebrane wiadomości. Te archiwa mogą być przydatne, gdy próbujesz znaleźć pewne rozmowy, które być może zostały usunięte, lub gdy potrzebujesz kopii wiadomości z powodów prawnych.

Aby wyszukać rozmowę, możesz użyć pola wyszukiwania w prawym górnym rogu czatu w komunikatorze. Po wpisaniu słowa kluczowego na liście pojawią się wszystkie czaty zawierające to słowo. Możesz również użyć tej metody, aby zobaczyć, jakie wiadomości ma na czacie określony znajomy.

Po znalezieniu żądanej rozmowy, stuknij w nią, aby ją otworzyć. Będziesz wtedy mógł dostosować czat, zmienić kolor i emoji, edytować pseudonimy, wyciszyć powiadomienia i wiele więcej.

W przeciwieństwie do innych aplikacji do przesyłania wiadomości, w Messengerze dla iOS możesz archiwizować wiadomości i rozmowy, nie tracąc ich na stałe ze skrzynki odbiorczej. Dzięki temu możesz je później łatwo odzyskać, a skrzynka odbiorcza jest uporządkowana i wolna od bałaganu.

Możesz nawet wybrać opcję zapisywania wiadomości w różnych formatach, w jakości od wysokiej do niskiej. Może to być szczególnie pomocne, jeśli masz starsze, bardziej osobiste wiadomości, które chcesz zachować dla siebie w przyszłości.

Inną świetną opcją jest wysłanie kopii rozmowy do drugiej osoby poprzez e-mail. Może to być szczególnie przydatne, jeśli straciłeś wiadomość w swoim iPhonie i nie jesteś pewien, czy możesz ją odzyskać, czy nie.

Jeśli musisz odzyskać usuniętą wiadomość z Facebooka na iPhonie, pierwszym krokiem jest upewnienie się, że masz kopię zapasową danych urządzenia w iTunes lub iCloud. Niezawodny program do odzyskiwania danych, taki jak FonePaw iPhone Data Recovery, może przeskanować urządzenie i znaleźć usunięte wiadomości, które musisz odzyskać.

3. Zapytaj drugą osobę

Jeśli przypadkowo usunąłeś rozmowę w Messengerze, jej odzyskanie może być trudne. Jest jednak kilka sposobów, których można spróbować.

Pierwszą opcją jest sprawdzenie swoich zarchiwizowanych czatów. Możesz to zrobić klikając na “trzy kropki” obok czatów i wybierając “Archiwalne czaty”. Zobaczysz wtedy wszystkie swoje zarchiwizowane czaty i będziesz mógł wybrać do odarchiwizowania ten, który chcesz.

Możesz również poprosić osobę, z którą rozmawiałeś, aby wysłała Ci swoją kopię wiadomości. Powinni nadal mieć go w swojej skrzynce odbiorczej i mogą po prostu zrobić zrzut ekranu czatu i wysłać go do Ciebie. Powinni być w stanie pomóc Ci odzyskać usuniętą rozmowę na Facebooku z messengera.

Innym sposobem na odzyskanie wiadomości jest pobranie ich z urządzenia. Należy jednak pamiętać, że Facebook przechowuje ostatnio usunięte wiadomości na swoich serwerach tylko przez nieokreślony czas. Jeśli nie pobierzesz ich w odpowiednim czasie, zostaną one skasowane na zawsze.

Jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac, to możesz użyć aplikacji Finder, aby zlokalizować plik zawierający Twoje zarchiwizowane czaty. Po znalezieniu pliku kliknij go dwukrotnie, aby go wyodrębnić. Możesz również kliknąć go prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Wyodrębnij wszystko.

Możesz również użyć oprogramowania innej firmy, aby odzyskać usunięte rozmowy z Messengera. Te narzędzia są zaprojektowane tak, aby działały automatycznie, oszczędzając Ci wiele czasu i wysiłku. Mogą odzyskać wszystkie rodzaje danych, w tym wiadomości tekstowe, obrazy, filmy, a nawet dokumenty.

Oprócz odzyskiwania usuniętych wiadomości z Messengera, narzędzia te mogą również pomóc w zapisaniu ich na dysku USB lub zewnętrznym dysku twardym. Zapewni to, że nie zostaną one utracone lub usunięte w przyszłości. Najlepsze jest to, że są one darmowe w użyciu, więc nie musisz wydawać żadnych pieniędzy, aby odzyskać swoje usunięte wiadomości. Programy te można pobrać i używać z komputera lub smartfona, w zależności od tego, z którego urządzenia korzystasz.

4. Pobierz swoje informacje

Facebook Messenger to jedna z najpopularniejszych platform czatowych na rynku. Pozwala użytkownikom na wysyłanie wiadomości tekstowych, dzwonienie, granie w gry i robienie wszystkiego innego z przyjaciółmi i rodziną. To także świetne miejsce do zapisywania ważnych wiadomości lub wspominania odbytych rozmów.

Czasami jednak nie da się zobaczyć rozmowy, którą się usunęło. Jeśli wydaje Ci się, że wiadomość została usunięta z Twojego konta Messenger, spróbuj przewinąć skrzynkę odbiorczą i poszukać jej. Jeśli nie ma jej w skrzynce odbiorczej, może być zarchiwizowana i pojawi się w osobnym obszarze aplikacji Messenger.

Jeśli jest zarchiwizowana, jedynym sposobem na jej odzyskanie jest pobranie jej kopii z Facebooka. Można to zrobić za pomocą aplikacji Facebook na komputerze lub przez przeglądarkę internetową urządzenia.

W desktopowej wersji Facebooka przejdź do zakładki “Twoje informacje o Facebooku” i kliknij “Pobierz swoje informacje”. Spowoduje to utworzenie pliku, który zawiera każde dane, które kiedykolwiek opublikowałeś na Facebooku, w tym posty, zdjęcia, filmy, historie i wiadomości. Możesz wybrać zakres dat i wybrać format pliku. Po zakończeniu otrzymasz wiadomość e-mail, że plik jest gotowy do pobrania.

Ta metoda działa najlepiej, jeśli jesteś na komputerze stacjonarnym, a utworzenie pliku zajmie kilka godzin. Jeśli jesteś na Androidzie, potrwa to dłużej, ponieważ plik będzie musiał zostać pobrany z urządzenia.

Trzecim i ostatnim sposobem na odzyskanie usuniętej wiadomości jest użycie narzędzia takiego jak RecoverGo (Android). Może ono przeskanować Twój telefon i odzyskać usunięte wiadomości, kontakty, obrazy i inne.

Ma najwyższy wskaźnik sukcesu odzyskiwania w porównaniu do innych narzędzi w Internecie. Narzędzie wykryje Twoje urządzenie i pozwoli Ci wybrać typ pliku do skanowania. Po zakończeniu procesu skanowania, będziesz mógł wybrać, które usunięte czaty do odzyskania.

Oprócz pliku PDF, oprogramowanie pozwoli Ci zapisać czaty w postaci zarchiwizowanej kopii, do której będziesz miał dostęp z dowolnego komputera lub urządzenia. Ta funkcja jest przydatna dla pracujących profesjonalistów lub osób, które muszą mieć dostęp do swoich wiadomości na bieżąco.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *