Jak odzyskać skasowaną rozmowę na Messengerze

Jak odzyskać skasowaną rozmowę na Messengerze

Jeśli podejrzewasz, że mogłeś przypadkowo usunąć rozmowę na Messengerze, warto najpierw sprawdzić swoje archiwum. Nie będzie Cię to nic kosztować, a pomoże Ci łatwiej go znaleźć.

Aby znaleźć zarchiwizowaną rozmowę, przesuń palcem w lewo na telefonie iPhone lub stuknij i przytrzymaj na urządzeniu z Androidem. Zostanie wyświetlone menu podręczne z opcją odarchiwizowania rozmowy.

Usunięte rozmowy

Gdy usuwasz rozmowę w aplikacji Facebook Messenger, znika ona na zawsze, ale osoba, z którą rozmawiałeś, może nadal mieć kopię tej rozmowy. W takim przypadku możesz poprosić o przesłanie kopii rozmowy na Messengerze lub o ponowne jej przesłanie.

Korzystanie z aplikacji Facebook Messenger to jeden z najskuteczniejszych sposobów komunikowania się z osobami w Twoim życiu, a także świetny sposób na udostępnianie im zdjęć, filmów, dokumentów i innych ważnych informacji. Ale czasami przypadkowo usuwasz ważną dla Ciebie wiadomość i nie chcesz, aby zniknęła ona na zawsze z Twojego konta na Messengerze.

Możesz odzyskać usunięte wiadomości na Messengerze, sprawdzając, czy zarchiwizowałeś czaty, pobierając dane z ustawień Facebooka lub lokalizując je z plików pamięci podręcznej. Jednak te metody nie sprawdzą się w każdej sytuacji.

Najpierw sprawdź, czy czaty zostały zarchiwizowane zamiast usunięte na Twoim urządzeniu, uruchamiając aplikację Messenger na komputerze. Pomoże Ci to ustalić, czy wiadomość znajduje się w folderze zarchiwizowanych czatów, który można znaleźć na karcie Profil w sekcji Preferencje.

Po zlokalizowaniu wiadomości przeciągnij palcem w lewo, jeśli używasz iPhone’a, lub stuknij i przytrzymaj, jeśli używasz urządzenia z Androidem, aby odarchiwizować czaty. Następnie możesz odpowiedzieć na wiadomość, aby przenieść ją z powrotem na listę aktywnych czatów.

W większości przypadków możesz odzyskać usunięte wiadomości w Messengerze, prosząc osobę, z którą rozmawiałeś, o kopię wiadomości. Ta metoda sprawdza się najlepiej, gdy masz tylko kilka rozmów, które trzeba odzyskać.

Inną opcją jest skorzystanie z narzędzia Facebooka, które będzie przechowywać Twoje informacje przez nieokreślony czas. Jest to bardziej oficjalne rozwiązanie, ale nie zawsze się sprawdza.

Wreszcie, możesz poprosić drugą osobę, z którą rozmawiasz, o przesłanie Ci kopii jej wiadomości w postaci zrzutu ekranu. Jest to bardziej bezpieczne podejście, ale może być trudne dla niektórych osób, aby znaleźć wiadomości, których potrzebują.

Archiwizacja rozmów

Jeśli chcesz ukryć czaty ze strony głównej Messengera bez usuwania ich na stałe, możesz je zarchiwizować. Jest to przydatne, jeśli nie chcesz ich widzieć w głównej skrzynce odbiorczej, ale potrzebujesz ich później.

Gdy zarchiwizujesz wiadomość, zostaje ona ukryta na głównej liście Messengera i pozostaje w osobnej zakładce Zarchiwizowane, dopóki nie zdecydujesz się jej odarchiwizować. Wiadomości na karcie Zarchiwizowane możesz czytać w dowolnym momencie.

Oprócz ukrywania wiadomości, możesz również użyć tej funkcji do ukrywania zdjęć i filmów ze swojego profilu, aby nie trzeba było ich trwale usuwać. Może to być przydatne, jeśli nie chcesz udostępniać ich osobom, które nie są na Twojej liście znajomych lub nie mają uprawnień do ich oglądania.

Choć archiwizacja to świetny sposób na utrzymanie porządku na stronie głównej Messengera, może być frustrująca, jeśli na koncie masz wiele nieistotnych rozmów. Na szczęście możesz łatwo ukryć rozmowę na stronie głównej, naciskając ją długo i wybierając opcję Archiwizuj.

Możesz również przesunąć palcem w lewo na rozmowie, aby uzyskać dostęp do menu, które pozwoli Ci usunąć ją z listy Messengera. Działa to zarówno dla pojedynczych, jak i grupowych konwersacji.

Jeśli jednak chcesz się upewnić, że nie usunąłeś przypadkowo czegoś, czego nie chcesz usunąć, możesz spróbować poprosić swój kontakt o zrobienie zrzutu ekranu rozmowy i wysłanie go do Ciebie. Następnie możesz pobrać dane Facebooka i sprawdzić, czy wiadomości nadal znajdują się na Twoim serwerze.

Jeśli wiadomości zniknęły, będziesz musiał poprosić swojego rozmówcę o odarchiwizowanie czatu, aby je przywrócić. Nie jest to łatwa procedura, ale może się udać.

Możesz również pobrać czaty z zakładki Usunięte czaty na swoim koncie w Messengerze. Jest to łatwy proces, który może pomóc w odzyskaniu czatów, jeśli używasz telefonu z systemem Android. Aby to zrobić, będziesz musiał znać hasło do swojego konta. Pobranie wiadomości może zająć kilka minut, ale warto to zrobić dla spokoju ducha.

Pobieranie Twoich informacji

Jeśli jesteś użytkownikiem Facebooka, istnieje łatwy sposób na odzyskanie usuniętych wiadomości na Messengerze. Facebook posiada narzędzie o nazwie “Pobierz swoje informacje”. Aplikacja może przechowywać dane do 90 dni po ich pobraniu i możesz użyć tej opcji, aby przywrócić wszelkie usunięte rozmowy na Messengerze.

Pierwszym krokiem jest dostęp do strony Your Facebook Information, którą można znaleźć klikając strzałkę w dół w prawym górnym rogu ekranu i wybierając Settings & Privacy. Możesz również kliknąć tutaj, aby otworzyć tę samą stronę bezpośrednio na pulpicie.

Gdy zobaczysz stronę Your Facebook Information, będziesz chciał wybrać przycisk Download Your Information. Możesz wybrać, aby pobrać tylko Wiadomości lub inne dane, które mogą być potrzebne, i można ustawić zakres dat i format pliku.

Po wybraniu opcji, które chcesz mieć, stuknij przycisk Utwórz plik. Następnie Facebook przygotuje twój raport i skontaktuje się z tobą, gdy będzie gotowy. Gdy już to zrobi, będziesz mógł przejrzeć swój raport i zbadać swoje wiadomości.

Jedną z najlepszych rzeczy związanych z pobieraniem informacji jest to, że możesz je zapisać na swoim komputerze i mogą one pomóc w odzyskaniu usuniętych wiadomości na Messengerze, jeśli je zgubiłeś. W przeciwieństwie jednak do WhatsApp, kopia zapasowa Facebooka zapisuje Twoje wiadomości tylko do pewnego momentu.

Inną opcją jest poproszenie osoby, z którą rozmawiałeś, o przesłanie kopii rozmowy, a następnie wyszukanie jej w skrzynce odbiorczej. Czasami znajdziesz rozmowę zakopaną głęboko w skrzynce odbiorczej.

Możesz też zarchiwizować rozmowę i później ją odzyskać, jeśli nie jesteś pewien, czy ją usunąłeś. Rozmowa zostanie przeniesiona do zarchiwizowanego czatu, a następnie będzie można ją przywrócić w dowolnym momencie.

Wreszcie, możesz również spróbować odzyskać usunięte wiadomości na Messengerze za pomocą aplikacji innej firmy, takiej jak Stellar Data Recovery. To narzędzie może przeskanować Twoje urządzenie i odzyskać wszelkie wiadomości tekstowe, zdjęcia, kontakty, filmy i klipy audio, które mogłeś stracić.

Zapytanie o kontakt

To może być frustrujące, gdy próbujesz odzyskać usuniętą rozmowę na messengerze. Może się to zdarzyć z wielu powodów, od drugiej osoby będącej w trybie offline do Twojego komputera, który nie działa prawidłowo. Jednak, jeśli jesteś na dobrej drodze, istnieje kilka sposobów, aby odzyskać usuniętą wiadomość i odzyskać kontakt ze swoim kontaktem.

Jednym ze sposobów jest zapytanie swojego kontaktu, czy mają usunięte wiadomości na swoim urządzeniu. Jeśli tak, możesz następnie poprosić ich o udostępnienie ich Tobie. Można to zrobić za pośrednictwem poczty elektronicznej lub WhatsApp w zależności od wymagań.

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to poprosić drugą osobę, aby wyszukała usuniętą wiadomość i wysłała Ci zrzut ekranu. To może być najlepsze rozwiązanie, ponieważ zapewni, że mają go na swoim urządzeniu i mogą uzyskać do niego dostęp później.

Możesz również zarchiwizować swoje rozmowy na Messengerze, jeśli chcesz zabezpieczyć je przed usunięciem przez drugą osobę w przyszłości. Możesz to zrobić, otwierając aplikację Messenger i wybierając czat, który chcesz zarchiwizować, z listy ostatnich rozmów.

Gdy już to zrobisz, po prostu wykonaj długie naciśnięcie na rozmowę i wybierz opcję Archiwum z menu, które wyskoczy. Gdy to zrobisz, cała rozmowa zostanie przeniesiona do archiwum i będziesz mógł ją odarchiwizować, gdy będziesz jej potrzebował.

Jeśli używasz iPhone’a, możesz spróbować przywrócić usunięte wiadomości tekstowe z urządzenia za pomocą aplikacji do odzyskiwania danych innej firmy. W tym momencie będziesz jednak musiał podać hasło szyfrowania kopii zapasowej.

Następnym krokiem jest próba zlokalizowania usuniętej wiadomości w skrzynce odbiorczej komunikatora. Problem polega na tym, że skrzynka odbiorcza może być zapchana setkami nowszych wiadomości, więc znalezienie tej, której szukasz, może być trudne.

Możesz również użyć funkcji wyszukiwania, aby poszukać usuniętej rozmowy w skrzynce odbiorczej messengera. Funkcja wyszukiwania jest dostępna w górnej części skrzynki odbiorczej komunikatora i jest to świetny sposób na zlokalizowanie usuniętych wiadomości, które mogłeś przeoczyć.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *