Jak odzyskać usunięty czat z Messengera

Jak odzyskać usunięty czat z Messengera

Skasowane wiadomości czatu mogą być trudne do odzyskania, więc ważne jest, aby mieć świadomość różnych metod ich odzyskiwania. Istnieje wiele różnych źródeł, z których można skorzystać, w tym kopie zapasowe iCloud i aplikacja Meta Messenger. Można je również odzyskać z dysku twardego komputera.

Odarchiwizuj wiadomości

Odzyskanie usuniętych wiadomości czatu z Messengera to nie bułka z masłem. Nawet jeśli jesteś w stanie je odzyskać, nadal jest kilka kroków do przejścia. Będziesz musiał pobrać dane z serwera Facebooka. Konieczne będzie również wprowadzenie urządzenia w tryb debugowania USB.

Zanim zaczniesz, będziesz musiał zalogować się na swoje konto na Facebooku. Gdy już to zrobicie, będziecie musieli przejść do sekcji Ustawienia i Prywatność. Następnie zobaczysz opcję “Zobacz wszystko w Messengerze” i “Archiwalne czaty”. Następnie trzeba będzie wybrać tę drugą opcję.

Następnie będziesz musiał przewinąć swoje ostatnie rozmowy, aby znaleźć kontakt, którego czat chcesz zarchiwizować. Jeśli nie znasz nazwy kontaktu, możesz go wyszukać po słowie kluczowym.

Po znalezieniu wiadomości możesz ją usunąć lub poprosić daną osobę o kopię. Jeśli wybierzesz prośbę o kopię, zostaniesz poproszony o podanie swojego adresu e-mail.

W zależności od liczby rozmów, które masz w skrzynce odbiorczej, czas oczekiwania na archiwum może być różny. Otrzymasz wtedy powiadomienie, gdy archiwum będzie gotowe. To może być dobra rzecz, ponieważ daje możliwość odzyskania wiadomości, zanim serwery Facebooka zaczną je usuwać.

Inną metodą odzyskania utraconych wiadomości jest szukanie ich na swoim koncie pocztowym. Możesz również użyć AirDroid Parental Control, aby pokazać, jakie wiadomości masz. Możesz również szukać ich w plikach pamięci podręcznej. Te metody nie są gwarantowane do pracy, ale dają największe szanse na odzyskanie utraconych wiadomości.

Jeśli niedawno przypadkowo usunąłeś wiadomość, możesz spróbować wyszukać ją według słowa kluczowego. Następnie można ją odzyskać za pomocą narzędzia “Pobierz informacje”. Narzędzie to może być użyte do odzyskania informacji o Twojej aktywności, preferencjach, połączeniach i usuniętych wiadomościach.

Zarchiwizowane wiadomości nie zawsze są widoczne, ale możesz uzyskać do nich dostęp, przeciągając palcem w lewo. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz odwiedzić Centrum pomocy Messengera.

Odzyskiwanie usuniętych wiadomości z kopii zapasowej iCloud

Niezależnie od tego, czy przypadkowo usunąłeś wiadomości, czy też przegapiłeś je z powodu zresetowania telefonu, możesz je odzyskać z iCloud. Możesz mieć kopię zapasową tych wiadomości przechowywaną na komputerze lub na tablecie. Możesz również przywrócić je bezpośrednio do iPhone’a.

Aby odzyskać te wiadomości, musisz mieć dostęp do swojego konta iCloud. Wymaga to zalogowania się za pomocą adresu e-mail Apple. Będziesz musiał również znać hasło szyfrowania kopii zapasowej.

Po zalogowaniu powinieneś zobaczyć listę plików kopii zapasowych iCloud. Następnie możesz wybrać plik i zapisać go na swoim komputerze. Konieczne będzie również upewnienie się, że w iCloud włączona jest funkcja tworzenia kopii zapasowych wiadomości. Można to zrobić w menu Ustawienia.

Następnie możesz użyć tego pliku, aby odzyskać swoje wiadomości. Możesz również odzyskać nieużywane dane bloku z iCloud. W zależności od sposobu przywracania kopii zapasowej może być konieczne oczekiwanie na zakończenie pracy pliku. Ukończenie dużej kopii zapasowej może potrwać kilka minut.

Jeśli ostatnio nie tworzyłeś kopii zapasowej swojego iPhone’a, będziesz musiał utworzyć nową kopię. Możesz to zrobić za pośrednictwem iCloud lub ręcznie wykonując kopię zapasową urządzenia. Po utworzeniu nowej kopii zapasowej możesz ją następnie przywrócić.

Powinieneś być w stanie odzyskać swoje wiadomości tekstowe z iCloud, jeśli regularnie tworzysz kopie zapasowe swoich urządzeń. Będziesz jednak musiał działać szybko, aby nie stracić żadnej z wiadomości. W razie potrzeby możesz wyłączyć Wiadomości w iCloud, zanim usuniesz jakiekolwiek wiadomości.

Oprócz odzyskiwania usuniętych wiadomości można również znaleźć i odzyskać brakujące wiadomości na innych urządzeniach. Może to obejmować telefony, tablety i urządzenia z systemem macOS.

Możesz również użyć profesjonalnego narzędzia do odzyskania utraconych tekstów. Narzędzia te można pobrać za darmo. Możesz wybrać wiadomości, które chcesz przywrócić, a oni mogą również skanować w poszukiwaniu wszelkich załączników. Może to być bardzo przydatna opcja.

Odzyskiwanie usuniętych wiadomości z aplikacji Meta Messenger

FB Messenger ma wiele opcji do czatowania ze znajomymi. Jedną z popularnych funkcji jest archiwizacja wiadomości. Dzięki temu nie trafiają one do skrzynki odbiorczej i można je zobaczyć później.

Aby skorzystać z tej funkcji, wybierz kontakt, który chcesz zarchiwizować, a następnie naciśnij długo jego nazwę. Spowoduje to wyświetlenie menu. Wybierz opcję “Usuń dla mnie” lub “Usuń dla wszystkich”, w zależności od tego, którą chcesz. Następnie możesz przeciągnąć palcem od prawej do lewej, aby odarchiwizować wiadomość.

Możesz również użyć oprogramowania do odzyskiwania danych innej firmy, aby odzyskać usunięte wiadomości na FB Messenger. Będzie to przydatne tylko wtedy, gdy wcześniej wykonasz kopię zapasową wiadomości. Jeśli nie masz kopii zapasowej wiadomości, to jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie je odzyskać.

Możesz również użyć aplikacji desktopowej Facebooka, aby pobrać historię rozmów. Możesz wtedy przejrzeć wszystkie swoje wiadomości, a nawet wyeksportować je jako plik PDF. Jeśli chcesz pobrać je na swój komputer, będziesz musiał poprosić o to. Gdy raport będzie gotowy, Facebook wyśle ci powiadomienie.

Możesz również odarchiwizować rozmowę, wysyłając nową wiadomość do kontaktu. Otrzymasz odpowiedź, która pokaże Ci, że wiadomości zostały usunięte. Jeśli masz włączone powiadomienia, będziesz mógł również znaleźć usunięte wiadomości, wyszukując je.

Możesz nawet zrobić zrzut ekranu wątku rozmowy i wysłać go do kontaktu. Będą mogli zobaczyć, że wiadomość została usunięta, ale nie będą mogli zobaczyć treści czatu. Jeśli masz telefon z Androidem, możesz uzyskać dostęp do usuniętych wiadomości w pamięci podręcznej aplikacji Messenger. Możesz również spróbować menedżera plików, który jest dostępny przez App Store.

Korzystanie z programu do odzyskiwania danych w celu odzyskania usuniętych wiadomości to świetny sposób na odzyskanie utraconych rozmów. Jednak nie zawsze jest to łatwe. Możesz również sprawdzić swoje stare powiadomienia e-mail, aby sprawdzić, czy zawierają one usunięte wiadomości. Zazwyczaj zajmie to kilka godzin, aby wiadomość e-mail dotarła. Jeśli nadal masz problemy, możesz skontaktować się z oficjalnym zespołem wsparcia Facebooka.

Odzyskiwanie usuniętych wiadomości z innych źródeł

Niezależnie od tego, czy przypadkowo usunąłeś wiadomość tekstową, czy szukasz sposobów na odzyskanie usuniętych wiadomości czatu z innych źródeł, istnieje wiele opcji, które mogą Ci pomóc. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie kopii zapasowej danych przed ich utratą. Istnieją również rozwiązania programowe, które mogą pomóc w odzyskaniu wszystkich treści.

Pierwszym krokiem w odzyskiwaniu usuniętych wiadomości jest sprawdzenie skrzynki odbiorczej. Jeśli nie jesteś pewien, co się stało, możesz przeszukać ją według słów kluczowych. Jeśli masz powiadomienie e-mail od partnera czatu, możesz sprawdzić, czy zawiera ono kopię wiadomości.

Możesz także uzyskać dostęp do zarchiwizowanych czatów w swoim telefonie. Jeśli używasz urządzenia z systemem Android, możesz odzyskać kopię usuniętych wiadomości z pamięci podręcznej aplikacji. Aplikacja wyświetli wiadomość w kolorze czerwonym. Następnie możesz ją wybrać i przywrócić. Jeśli jesteś na komputerze, możesz otworzyć plik w programie Microsoft Excel. Możesz go nawet wydrukować.

Jeśli jesteś na urządzeniu z systemem iOS, nie możesz łatwo odzyskać usuniętych wiadomości z Facebooka. Możesz wykonać kopię zapasową wiadomości, a następnie wyeksportować je na komputer. Możesz to zrobić za pomocą aplikacji takiej jak FonePaw. Możesz również utworzyć kopię zapasową iPhone’a za pomocą iTunes. Jednak ta metoda jest kosztowna.

Możesz również użyć aplikacji do odzyskiwania danych z systemu Android, aby odzyskać usunięte wiadomości. Programy te skanują telefon w poszukiwaniu utraconych lub usuniętych wiadomości i pozwalają na ich selektywne przywrócenie. Mogą one również zapisać odzyskaną wiadomość w formacie HTML. Jest to lepsza opcja do czytania wiadomości, ponieważ formatowanie jest bardziej zorganizowane.

Wreszcie, jeśli jesteś na Macu, możesz wykonać kopię zapasową iPhone’a, a następnie przywrócić go z kopii zapasowej. Istnieje kilka aplikacji, które pomogą Ci to zrobić. Niektóre z nich, takie jak Tenorshare Ulta iPhone Data Recovery, mają dobrą reputację. Możesz także wypróbować aplikację Verizon Messages, która umożliwia synchronizację wiadomości na wielu urządzeniach.

Jeśli jesteś w sytuacji prawnej, przywrócenie usuniętych wiadomości SMS może być kluczowe. W rzeczywistości 62% wszystkich spraw sądowych dotyczy telefonów komórkowych.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *