Jak odzyskać skasowane wiadomości tekstowe z telefonu

Jak odzyskać skasowane wiadomości tekstowe z telefonu

Niezależnie od tego, czy jesteś w trakcie czyszczenia wiadomości tekstowych z kosza na śmieci, czy po prostu chcesz do nich wrócić, istnieje kilka sposobów na odzyskanie usuniętych wiadomości z telefonu komórkowego.

Usunięte wiadomości tekstowe są przechowywane w pamięci telefonu

Usunięte wiadomości tekstowe można odzyskać z telefonu z systemem Android, jeśli nie nadpisałeś danych. Wiadomości te można odzyskać, jeśli telefon jest odblokowany i jeśli masz poprawny numer telefonu.

Kiedy wiadomość tekstowa jest wysyłana i odbierana, jest ona przechowywana w specjalnym folderze w telefonie. Folder ten jest następnie zapisywany w pamięci urządzenia, do której można uzyskać dostęp za pomocą aplikacji eksplorującej pliki. Jeśli chcesz odzyskać te wiadomości tekstowe, możesz użyć narzędzia do odzyskiwania danych Android innej firmy, aby to zrobić. Ten typ oprogramowania będzie skanować wewnętrzną pamięć telefonu i wyświetlić wszelkie odzyskane pliki.

Niektóre telefony mogą mieć funkcje dziennika, które pozwalają na zapisanie wielu kopii określonego pliku. Oznacza to, że w telefonie można mieć kilka kopii tej samej wiadomości. Jeśli stracisz jedną z kopii, reszta danych zostanie zastąpiona. Ta metoda nie jest jednak niezawodna. Możliwe jest częściowe nadpisanie, które daje tylko część oryginalnej wiadomości. Jednak można też mieć pełną wiadomość tekstową, która została zastąpiona.

Jeśli straciłeś kilka wiadomości tekstowych, powinieneś poświęcić czas na wykonanie ich kopii zapasowej. Możesz użyć kopii zapasowej iCloud lub usługi chmurowej, takiej jak Dropbox, aby to zrobić. Powinieneś również upewnić się, że wykonałeś kopię zapasową wszystkich swoich urządzeń. Może to pomóc, jeśli przypadkowo usuniesz ważną wiadomość lub w przyszłości będziesz musiał ponownie uzyskać do niej dostęp.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest sprawdzenie daty wykonania ostatniej kopii zapasowej telefonu. Pozwoli to określić, kiedy została utworzona kopia zapasowa ostatnich wiadomości tekstowych. Jeśli nie masz kopii zapasowej, możesz spróbować przywrócić telefon z poprzedniej kopii zapasowej, co spowoduje nadpisanie wszelkich danych, które znajdowały się w telefonie przed odzyskaniem.

Inną opcją jest wykonanie kopii zapasowej danych przy użyciu narzędzia do odzyskiwania danych Androida innej firmy. Ta metoda będzie znacznie szybsza, a także wygodniejsza. Aplikacje te będą również w stanie odzyskać usunięte teksty z zewnętrznej pamięci masowej. Ponadto będą one w stanie sklasyfikować dane w różnych kategoriach, takich jak kontakty, zdjęcia i filmy. Będziesz mógł podejrzeć treść wiadomości przed ponownym wysłaniem, a nawet możesz je wyeksportować. Ten rodzaj oprogramowania będzie kosztować kilka dolarów, ale warto, aby być w stanie odzyskać utracone dane.

Jeśli masz telefon z systemem Android i trzeba odzyskać usunięte teksty, ważne jest, aby pamiętać, że telefon nie będzie wymazać wiadomości natychmiast. To dlatego, że są one przechowywane w pamięci wewnętrznej systemu, a OS oznaczy je jako “wymienne” i “puste pliki”. Jest to dobra zasada, ale zawsze lepiej unikać nadpisywania jakichkolwiek danych, zwłaszcza jeśli chodzi o wiadomości tekstowe w telefonie.

Odzyskać usunięte wiadomości tekstowe po resecie fabrycznym

Czy przypadkowo usunąłeś ważną wiadomość tekstową, lub awaria systemu usunęła wiadomości, można odzyskać usunięte teksty z Androida. Chociaż proces może wydawać się nieco skomplikowany, istnieją narzędzia, które pomogą Ci zrobić to szybko i łatwo.

Istnieją dwa podstawowe kroki, aby odzyskać usunięte wiadomości tekstowe z telefonu z systemem Android. Po pierwsze, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. Kopia zapasowa może przywrócić teksty, a także inne ważne dane, takie jak zdjęcia, muzyka, a nawet kontakty. Jeśli jednak nie masz kopii zapasowej, będziesz musiał wykonać reset fabryczny, aby odzyskać utracone informacje.

Po przywróceniu danych, można odzyskać wiadomości tekstowe z pamięci wewnętrznej Androida. Chociaż nigdy nie należy ponownie uruchomić telefon przed próbą odzyskania wiadomości tekstowych, można użyć narzędzia do odzyskiwania danych do skanowania urządzenia i odzyskać swoje pliki. Narzędzia te mogą pracować dla różnych modeli Androida, w tym z HTC, Motorola, Samsung, LG, OnePlus i więcej.

Pierwszym krokiem jest podłączenie Androida do komputera. Aby to zrobić, będziesz musiał zalogować się na swoje konto Google. Będziesz musiał również włączyć debugowanie USB na swoim urządzeniu. Następnie będziesz musiał zainstalować aplikację do odzyskiwania danych. Aplikacje te można znaleźć w Sklepie Play. Jeśli nie masz na myśli konkretnego programu, dostępnych jest mnóstwo darmowych i płatnych opcji.

Program Android Phone Recovery to łatwa w użyciu aplikacja, która może odzyskać wszystkie usunięte wiadomości tekstowe. Uruchomi standardowe skanowanie, aby zlokalizować twoje pliki, a następnie pokaże je w czytelnym formacie. Po wybraniu wiadomości, które chcesz przywrócić, zostaniesz poproszony o wybranie bezpiecznej lokalizacji, do której chcesz je przywrócić.

Android Data Recovery to kolejne świetne narzędzie do wykorzystania w celu znalezienia i przywrócenia usuniętych danych z Androida. Działa dla wielu różnych modeli i producentów, w tym OnePlus, Samsung, Huawei i kilka innych. Jest również kompatybilny z większością systemów operacyjnych Android i jest w 100% bezpieczny.

Jeśli szukasz bardziej kompleksowego rozwiązania do odzyskiwania danych, Tenorshare UltData to doskonały wybór. Może przywrócić usunięte wiadomości tekstowe z iPhone’a, a także przenieść WhatsApp i inne aplikacje. Aplikacja jest nifty kawałek oprogramowania, a to jest również w stanie wymazać dane z urządzenia w celu odblokowania ekranu telefonu.

The Setup Assistant, z drugiej strony, jest aplikacją, która działa z Apple’s iTunes kopii zapasowych. Możesz odzyskać swoje teksty, pobierając tę aplikację i skanując pliki na komputerze. Oprogramowanie zostało zaprojektowane do pracy z różnymi wersjami systemu Android, ale może być również używane do skanowania i odzyskiwania tekstów z dowolnego urządzenia.

Przydatna może być również funkcja Przywracanie iCloud. Ta opcja jest szczególnie przydatna, jeśli usunąłeś wiadomości tekstowe, które były przechowywane w iCloud. Oprogramowanie może nawet przywrócić wiadomości iCloud, a także kalendarze, kontakty i inne dane z konta iCloud.

Odzyskaj usunięte wiadomości tekstowe za pomocą Pulse SMS

Korzystanie z aplikacji i usług innych firm w celu odzyskania usuniętych wiadomości tekstowych jest dobrym rozwiązaniem, jeśli straciłeś ważne teksty w telefonie. Istnieje wiele opcji dostępnych dla Ciebie, w tym aplikacje do odzyskiwania SMS-ów na Androida innych firm oraz narzędzia desktopowe, które mogą pomóc w przywróceniu danych. Istnieją jednak pewne zagrożenia. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tych metod, upewnij się, że czytasz drobny druk przed pójściem do przodu i zakupem oprogramowania. Sprawdź również wszelkie gwarancje zwrotu pieniędzy.

Aby odzyskać swoje wiadomości tekstowe, najpierw musisz wykonać kopię zapasową danych. Możesz utworzyć kopię zapasową danych telefonu za pomocą dedykowanej aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych lub możesz skorzystać z Google Drive. Te kopie zapasowe są wliczane do limitu pamięci Google, więc musisz zwolnić miejsce, aby kontynuować tworzenie kopii zapasowej. Ponadto, jeśli chcesz odzyskać usunięte wiadomości tekstowe, musisz przywrócić kopię zapasową. Możesz to zrobić, otwierając ustawienia telefonu i wybierając Konta i kopie zapasowe. Następnie zostaniesz poproszony o wybranie lokalizacji kopii zapasowej.

Jeśli musisz przywrócić swoje wiadomości tekstowe, może być również konieczne włączenie debugowania USB w telefonie. Umożliwi to podłączenie komputera do telefonu, co pozwoli na przeskanowanie telefonu w poszukiwaniu usuniętych plików. Zaleca się również wykonanie kopii zapasowej dodatkowych plików na urządzeniu, zanim spróbujesz je odzyskać. Po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej, należy ponownie wgrać jej zawartość do telefonu.

Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową danych telefonu na komputerze, będziesz musiał pobrać program. Istnieje kilka opcji do wyboru, w tym FonePaw Android Data Backup &; Restore, SMS Backup &; Restore i Tenorshare UltData.

Tenorshare UltData to oprogramowanie do zarządzania danymi, które pomoże Ci przywrócić usunięte teksty z urządzenia z systemem Android. Pozwoli również na wymazanie danych z iPhone’a. Program posiada wersję darmową oraz płatną. Możesz go również użyć do odblokowania iPhone’a, jeśli używasz systemu iOS. Aby korzystać z tego oprogramowania, będziesz musiał mieć komputer i laptop. Może być również używany do odzyskiwania różnych rodzajów danych z urządzenia z systemem Android.

Jeśli zaczyna brakować miejsca w telefonie, możesz włączyć opcję “Backup by Google One”. Rozpocznie to tworzenie pełnej kopii zapasowej wiadomości tekstowych. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na telefonie, możesz wybrać opcję wstrzymania korzystania z telefonu. Trzeba będzie też ustawić go w tryb samolotowy, który wyłączy dane komórkowe i Wi-Fi.

Jeśli próbujesz przywrócić swoje wiadomości tekstowe, musisz uruchomić aplikację SMS Backup &; Restore. Następnie trzeba będzie stuknąć w przycisk Restore. Program będzie następnie utworzyć plik kopii zapasowej. Będziesz musiał wybrać teksty, które chcesz przywrócić. Będziesz musiał również wybrać datę wykonania kopii zapasowej.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *