Jak odzyskać niezapisany plik Worda

Jak odzyskać niezapisany plik Worda

Kiedykolwiek używasz pliku programu Microsoft Word i zdajesz sobie sprawę, że nie zapisałeś go, będziesz chciał wiedzieć, jak odzyskać niezapisane pliki słów z komputera. Istnieje wiele różnych sposobów, aby to zrobić, w tym przy użyciu funkcji odzyskiwania po awarii systemu operacyjnego i przy użyciu usług przechowywania online. Ale zanim wyjdziesz i spróbujesz jednej z tych metod, powinieneś być pewien, że jesteś gotów zaryzykować utratę cennych danych.

Funkcja AutoRecover

Korzystanie z funkcji AutoRecover w programie Word to świetny sposób na odzyskanie niezapisanych dokumentów. Czasami użytkownik przypadkowo usuwa dokument. Jeśli tak się stanie, może to być frustrujące.

Na szczęście program Word został zaprojektowany tak, aby chronić Cię przed utratą Twojej pracy. Istnieje wiele sposobów na odzyskanie niezapisanych dokumentów. Możesz otworzyć dokument w nowym oknie, skopiować lokalizację lub przenieść plik do innej lokalizacji. Możesz również odzyskać uszkodzony dokument programu Word.

Funkcję AutoRecover można włączyć lub wyłączyć. Po włączeniu funkcja ta zapisuje zmiany co 10 minut. Może to wpływać na wydajność programu Word w przypadku dużych plików. Jeśli wyłączysz tę funkcję, nie będziesz mógł odzyskać niezapisanych dokumentów. Jeśli jednak ją włączysz, będziesz mógł przywrócić utracone dokumenty po odzyskaniu komputera.

Funkcja AutoRecover jest dostępna w systemach Windows i Mac. Można uzyskać do niej dostęp, klikając menu Plik i wybierając Opcje. W zakładce Wyjście i udostępnianie można włączyć lub wyłączyć tę funkcję. Następnie należy zaznaczyć pole Zapisz.

Jeśli chcesz ręcznie wyszukać lokalizację usuniętego dokumentu, możesz skorzystać z aplikacji Finder. Wystarczy uruchomić Findera i kliknąć Go > Go to Folder. Spowoduje to otwarcie menu Go, przez które można następnie nawigować. Jeśli masz Maca, możesz wybrać Text Edit z Docka. Spowoduje to otwarcie okna Text Edit z wersją AutoRecovery Twojego dokumentu.

Jeśli używasz komputera z systemem Windows, możesz również sprawdzić zawartość Kosza. Jeśli znajdziesz usunięty plik, możesz go otworzyć w programie Word lub zapisać w innej lokalizacji. Ewentualnie możesz przeciągnąć go na ikonę Edycja tekstu w Docku.

Program Microsoft Word może automatycznie uruchomić się ponownie, gdy wystąpi błąd systemowy. Jest to szczególnie ważne w przypadku awarii komputera. Możesz również użyć funkcji AutoRecover, aby zapisać niezapisane dokumenty po przywróceniu sprawności komputera. Jest to szczególnie pomocne, jeśli masz zewnętrzny dysk twardy.

Tworzenie kopii zapasowych plików w usługach przechowywania danych online

Korzystanie z usługi odzyskiwania danych w chmurze może pomóc w ochronie danych przed ich poważną utratą. Korzystanie ze zróżnicowanej strategii tworzenia kopii zapasowych może również zapobiec całkowitej utracie danych. Należy jednak pamiętać, że metody te nie są niezawodne. Nawet jeśli mogą one działać w niektórych sytuacjach, nie można polegać na nich w celu odzyskania niezapisanych plików programu Word w każdym przypadku.

Jedną z najczęstszych przyczyn utraty dokumentów programu Word jest niespodziewana awaria. Jest to zwykle spowodowane awarią programu lub systemu. Jeśli maszyna zamarza lub nie jesteś w stanie zapisać swojej pracy, być może będziesz musiał polegać na usłudze odzyskiwania danych, aby odzyskać swoją pracę.

Microsoft Word na Macu posiada funkcję AutoRecover, która może być użyta do odzyskania utraconych plików. Funkcja automatycznego zapisu działa w celu ochrony dokumentów programu Word przed usunięciem. Aby skorzystać z funkcji AutoRecover, należy włączyć tę opcję i skonfigurować ją.

Innym sposobem odzyskania niezapisanego dokumentu programu Word jest Kosz. Kosz to miejsce, do którego trafiają usunięte pliki, zanim zostaną całkowicie usunięte z komputera. Aby otworzyć Kosz, możesz kliknąć na ikonę Kosza w lewym dolnym rogu pulpitu.

Niezapisane dokumenty programu Word można również znaleźć w Plikach tymczasowych, Koszu lub w Autoodzyskiwaniu. Możesz wybrać przywrócenie niezapisanego pliku Worda do jego oryginalnej lokalizacji lub do nowego miejsca docelowego.

W zależności od typu pliku, aby go odzyskać, może być konieczne wypróbowanie kilku różnych metod. Najbardziej niezawodną metodą jest regularne wykonywanie pełnych kopii zapasowych obrazu. Oznacza to przechowywanie kopii zapasowej na dysku twardym lub urządzeniu mobilnym.

Inną opcją jest przeniesienie dokumentu do usługi przechowywania w chmurze. Pozwala to na dalszą pracę z plikiem, a także zapobiega znacznej utracie danych. Aby przenieść plik, należy wybrać z menu Plik opcję “Zapisz jako”. Po jej wybraniu w menu Plik pojawią się opcje przeniesienia pliku do bezpiecznej lokalizacji.

W przypadku korzystania z narzędzia innej firmy należy pamiętać, aby po zakończeniu odzyskiwania danych zapisać na urządzeniu tylko nowe dane. Jest tak dlatego, że odzyskiwanie danych może nadal zmieniać zawartość folderu docelowego.

Time Machine

Odzyskanie pliku może być dość trudne, ale istnieją sposoby na odzyskanie niezapisanych plików programu Word. Najbardziej niezawodnym sposobem jest regularne wykonywanie kopii zapasowej pełnego obrazu. Można jednak również użyć narzędzia do odzyskiwania danych innej firmy.

Komputery Mac zapisują usunięte dokumenty w folderze Kosz przez 30 dni. Jeśli nie jesteś w stanie zlokalizować dokumentu w Koszu, możesz spróbować uruchomić Time Machine. Następnie możesz przywrócić plik.

Możesz również spróbować skorzystać z funkcji Autoodzyskiwanie programu Word. Ta opcja otworzy dokument i zapisze w jego miejsce nową wersję. Następnie możesz przeciągnąć nowo odzyskany plik na pulpit lub do dowolnego innego folderu.

Funkcja autozapisu automatycznie śledzi wszystkie zmiany dokonywane przez Ciebie w dokumencie Worda. Możesz również ręcznie wybrać wersję, której chcesz użyć. Jeśli nie chcesz kontynuować procesu odzyskiwania, możesz kliknąć przycisk “Anuluj”.

Inną metodą odzyskiwania niezapisanych plików programu Word jest zmiana nazwy pliku w oryginalnej lokalizacji. Możesz również wyszukać plik za pomocą rozszerzenia pliku. Pozwoli to znaleźć folder, w którym plik został zapisany.

Najlepszą rzeczą do zrobienia jest skanowanie systemu plików za pomocą narzędzia do odzyskiwania danych innej firmy. Narzędzia te są przeznaczone do skanowania całego systemu plików i znalezienia wszystkich utraconych plików. Alternatywnie możesz wykonać skanowanie na komputerze Mac, podłączając dysk do komputera z systemem Windows i uruchamiając aplikację do odzyskiwania danych.

Niezależnie od tego, z której metody korzystasz, ważne jest, aby wykonać kopię zapasową. Istnieje kilka opcji tworzenia kopii zapasowych plików, w tym wykorzystanie zewnętrznego dysku twardego. Jeśli masz zwyczaj częstego zapisywania, najlepszym rozwiązaniem może być użycie programu do tworzenia kopii zapasowych plików. Istnieje kilka opcji robienia tego na Macu i PC, ale najbardziej niezawodne jest regularne tworzenie kopii zapasowych plików.

Jeśli utraciłeś dokument programu Word z powodu awarii lub z innego powodu, nie powinieneś wpadać w panikę. Istnieją różne sposoby na odzyskanie niezapisanych dokumentów Worda, więc poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Korzystanie z funkcji odzyskiwania po awarii systemu operacyjnego

Korzystanie z funkcji odzyskiwania po awarii systemu operacyjnego w celu odzyskania niezapisanego pliku programu Word to przydatne narzędzie, które pozwala uniknąć utraty danych. Można jej również użyć do zlokalizowania dokumentu, jeśli został on przypadkowo usunięty. Jednak nigdy nie należy zapisywać nowych danych na urządzeniu do czasu zakończenia procesu odzyskiwania. Zapobiegnie to zmianom w folderze docelowym Twojego pliku.

Aby odzyskać niezapisaną wersję dokumentu programu Word, możesz skorzystać z funkcji odzyskiwania po awarii systemu operacyjnego lub ręcznie przywrócić plik. W zależności od tego, jak długo używasz programu Word, funkcja automatycznego odzyskiwania mogła już zapisać kilka wersji pliku. Możesz otworzyć jeden z tych plików, klikając okno dialogowe “Otwórz”. Jeśli nie masz dostępu do wersji AutoRecovery pliku, możesz przeciągnąć ją na ikonę edycji tekstu w Docku.

Microsoft udostępnia szczegółowy poradnik dotyczący odzyskiwania utraconych dokumentów programu Word. Możesz również włączyć funkcję AutoRecover. Warto pamiętać, że ta funkcja jest domyślnie włączona dla użytkowników komputerów Mac. Jeśli nie jesteś pewien, czy masz ją włączoną, czy nie, możesz sprawdzić w Finderze, czy jest tam ukryty folder Library.

Funkcja Microsoft Word AutoRecover automatycznie zapisuje kopię wszelkich otwartych dokumentów programu Word co dziesięć minut. Możesz zmodyfikować ten przedział czasowy. Możesz ustawić zapisywanie pliku w bezpiecznej lokalizacji lub na określoną datę. Można również ograniczyć wyniki skanowania do dokumentów programu Word. Należy eksperymentować z ustawieniami, aby znaleźć odpowiednie ustawienie.

Możesz również przywrócić usunięty plik Worda, odwiedzając Kosz. Kosz można znaleźć w okienku nawigacyjnym aplikacji OneDrive. Wybranie opcji Kosz otworzy nowe okno, w którym zostanie wyświetlona zawartość Kosza. Możesz również użyć funkcji wyszukiwania, aby znaleźć plik.

Innym sposobem na odzyskanie utraconego dokumentu Word jest funkcja Przywróć w aplikacji OneDrive. Jest to bardziej bezpieczna metoda, ponieważ przywraca plik za pośrednictwem OneDrive.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *