Jak odzyskać dane z uszkodzonej karty SD

Jak odzyskać dane z uszkodzonej karty SD

Jeśli szukasz odzyskać dane z uszkodzonej karty SD, masz wiele opcji. Jednak nie wszystkie metody są skuteczne, więc musisz znać najlepszy sposób, aby przejść do tego.

Jedną z pierwszych rzeczy do zrobienia jest podłączenie karty SD do komputera. Możesz to zrobić za pomocą wbudowanego czytnika kart lub urządzenia zewnętrznego. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć zawartość karty SD i poszukać utraconych plików.

Możesz również sprawdzić stan swojej karty, klikając ją prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję Widok. W tym oknie będziesz mógł zobaczyć nazwę dysku, numer dysku i inne.

System operacyjny Windows posiada wbudowane narzędzie do naprawy uszkodzonej karty SD. Nazywa się ono programem Disk Utility. Istnieje również program iBeesoft Free Data Recovery dostępny dla komputerów Mac. Oba są darmowe i można za ich pomocą przywrócić do 2GB danych.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, aby nie zapisywać żadnych nowych plików na karcie SD. Pozostawienie ich na urządzeniu magazynującym spowoduje jedynie ich uszkodzenie. Zapisz dane, które chcesz z powrotem na komputerze, zanim spróbujesz je odzyskać.

Jeśli nie jesteś pewien, co zrobić, wypróbuj te dwie opcje: Użyj karty SD w innym urządzeniu lub użyj wbudowanego narzędzia do odzyskiwania danych systemu operacyjnego Windows. Użycie innego urządzenia to jedyny sposób na zapewnienie, że nie nadpiszesz plików, które chcesz odzyskać.

Narzędzia do zarządzania dyskami w systemie operacyjnym Windows mają kilka własnych sztuczek w rękawie. Na przykład w oknie zarządzania dyskami wyświetlana jest lista wszystkich urządzeń przenośnych znajdujących się na komputerze. Zazwyczaj są one wymienione w kolejności od najczęściej do najmniej używanych. Również Eksplorator Windows może wyświetlać dane urządzenie pamięci masowej. Alternatywnie można uruchomić wiersz poleceń, aby zobaczyć listę wszystkich dysków na komputerze.

Program Disk Drill to kolejne przydatne narzędzie do odzyskiwania danych z karty SD. Ten program skanuje kartę, aby odzyskać pliki, które zostały usunięte, lub jeśli masz fizyczne uszkodzenie na karcie, może naprawić problem dla Ciebie.

Inną wspaniałą cechą Disk Drill jest to, że można go używać do skanowania innych kart pamięci. Obejmuje to telefony komórkowe, iPody, a nawet aparaty fotograficzne. Tak długo, jak masz zewnętrzny czytnik kart, możesz użyć tego oprogramowania, aby uzyskać dostęp do innych urządzeń pamięci masowej.

Inne dobre wskazówki obejmują szybkie usuwanie wszelkich obrazów, które masz na karcie SD i utrzymywanie dodatkowej kopii zdjęć w oddzielnej lokalizacji. Chociaż może się to wydawać bez sensu, istnieje wiele powodów, dla których powinieneś unikać przechowywania nowych zdjęć na karcie. Robiąc to, zwiększysz swoje szanse na udane odzyskanie danych.

Należy również rozważyć użycie narzędzia do odzyskiwania danych, takiego jak oprogramowanie do odzyskiwania kart pamięci EaseUS, aby zlokalizować brakujące lub nienazwane pliki na karcie SD. Chociaż może to być trochę bólu, jest to warte wysiłku. Po uruchomieniu oprogramowania, automatycznie wykryje kartę SD i wyszuka wszystkie brakujące pliki.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *