Jak odzyskać dane z telefonu z systemem Android po resecie fabrycznym

Jak odzyskać dane z telefonu z systemem Android po resecie fabrycznym

Kiedy wykonujesz reset fabryczny na telefonie z systemem Android, to wymazuje wszystkie dane i toczy go z powrotem do ustawień domyślnych. Jest to świetny sposób, aby oczyścić urządzenie z malware i naprawić problem.

W niektórych przypadkach można odzyskać dane z telefonu po resecie za pomocą aplikacji innej firmy. Należy jednak pamiętać, że ta metoda będzie działać tylko wtedy, gdy nie dodasz żadnych nowych danych do urządzenia po resecie.

1. Przywracanie z kopii zapasowej

Jeśli posiadasz urządzenie z systemem Android, może zaistnieć potrzeba przywrócenia z niego danych po resecie fabrycznym. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby to zrobić.

Jednym ze sposobów jest użycie profesjonalnego narzędzia do odzyskiwania danych z systemu Android. Oprogramowanie przeskanuje i odzyska wszystkie utracone dane w telefonie, a przed potwierdzeniem odzyskania możesz podejrzeć wyniki.

Inną metodą jest przywrócenie danych z kopii zapasowej. Regularne tworzenie kopii zapasowych danych zmniejsza ryzyko ich utraty w wyniku przypadkowego usunięcia, awarii sprzętu lub złośliwych ataków. Zapewnia to również sposób na szybkie przywrócenie działalności po awarii.

Istnieje wiele różnych rodzajów kopii zapasowych, w tym lokalnych i w chmurze. Rodzaj wybranej kopii zapasowej zależy od charakteru danych i częstotliwości ich tworzenia.

Na przykład, jeśli używasz konta Google do tworzenia kopii zapasowych danych w telefonie, możesz odzyskać informacje przy użyciu tego samego konta po przywróceniu ustawień fabrycznych. Kopia zapasowa może obejmować aplikacje zainstalowane przez Google Play, ustawienia aplikacji innych firm & dane, a nawet ustawienia kalendarza Google.

Aby przywrócić kopię zapasową Google po przywróceniu ustawień fabrycznych, musisz zalogować się na swoje konto na urządzeniu i postępować zgodnie z instrukcjami. Następnie będziesz mógł przywrócić swoje zdjęcia, filmy, dokumenty i inne pliki z kopii zapasowej.

Alternatywnie, można również spróbować przywrócić dane z karty SD. Możesz użyć DroidKit, aby przeskanować kartę SD i odzyskać dane, których potrzebujesz.

Następnie możesz zapisać odzyskane dane na komputerze w formacie do odczytu. Ten program jest bezpłatny do pobrania i łatwy w użyciu, więc możesz dać mu próbę.

Najlepszym sposobem na tworzenie kopii zapasowych danych jest regularne wykonywanie kopii na bieżąco. Posiadanie takich kopii zapasowych daje elastyczność, która pozwala szybko wrócić do pracy, jeśli coś pójdzie nie tak z komputerem lub telefonem. To może zminimalizować przestoje, a także chroni firmę przed utratą danych, jeśli system ulegnie awarii lub zostanie skradziony.

2. Wyłącz FRP

Factory Reset Protection (FRP) to doskonała funkcja bezpieczeństwa, która zapobiega resetowaniu telefonu przez nieupoważnionych użytkowników. Oznacza to, że jeśli ktoś spróbuje zresetować Twoje urządzenie, będzie musiał wprowadzić nazwę użytkownika i hasło do Twojego konta Google. Jest to szczególnie przydatne, jeśli zgubiłeś telefon lub dałeś go komuś innemu, ponieważ nie będzie w stanie uzyskać dostępu do telefonu.

Jednak ta funkcja może również powodować problemy dla użytkowników, którzy zapomnieli swoich danych uwierzytelniających Google lub tych, którzy kupili używane urządzenia z włączonym FRP. W takich sytuacjach zresetowanie telefonu staje się trudne, ponieważ wymaga informacji o koncie Google.

Jeśli resetujesz telefon, zaleca się wyłączenie FRP przed wykonaniem tej czynności. Wyłączenie FRP sprawi, że następny właściciel telefonu będzie mógł z niego korzystać bez problemu.

Korzystanie z narzędzia programowego, które może łatwo usunąć FRP jest najlepszym sposobem, aby to zrobić. iDelock może pomóc usunąć FRP na telefonach i tabletach Samsung Android w zaledwie kilku prostych krokach. Działa na wszystkich wersjach systemu operacyjnego Android i może odblokować kilka typów ekranu (PIN, wzór, odcisk palca, hasło i identyfikator twarzy).

Możesz również usunąć FRP na używanym telefonie za pomocą tego oprogramowania. Ma wysoki wskaźnik sukcesu i jest dostępny do pobrania na Windows i Mac.

Ponadto oprogramowanie może być używane do usuwania FRP na dowolnym urządzeniu z blokadą aktywacji Google. To oprogramowanie ma niestandardowe rozwiązanie do usuwania dla każdego modelu urządzenia i systemu operacyjnego Android, więc możesz mieć pewność, że z powodzeniem usunie ten typ blokady z urządzenia.

Po zresetowaniu telefonu ważne jest, aby zsynchronizować go z kontem Google, aby uniknąć utraty danych. Jest to szczególnie ważne, jeśli wykonałeś jakiekolwiek zdjęcia lub filmy za pomocą telefonu.

Po zsynchronizowaniu urządzenia z kontem Google możliwe jest przywrócenie wszystkich danych w telefonie, w tym wiadomości i innych aplikacji. Można to zrobić, logując się na swoje konto Google z innego komputera lub smartfona.

3. Resetowanie telefonu

Przywrócenie ustawień fabrycznych jest niezbędnym krokiem, gdy urządzenie nie może się uruchomić lub trzeba usunąć wirusa. Wykonanie tej metody przywraca telefon z systemem Android do oryginalnych ustawień fabrycznych i może pomóc w usunięciu uporczywych błędów, wirusów i awarii oprogramowania.

W niektórych przypadkach będziesz mógł przywrócić wszystkie dane, które były w telefonie w pewnym momencie, ale ważne jest, aby wykonać kopię zapasową wszystkich informacji przed wykonaniem przywracania ustawień fabrycznych. Może to obejmować zdjęcia, filmy, wiadomości tekstowe, aplikacje i inne.

Tworzenie kopii zapasowej telefonu jest łatwe, jeśli używasz wbudowanego w Androida miejsca do przechowywania plików. Jeśli masz zewnętrzną kartę SD, możesz również użyć narzędzia innej firmy, aby wyeksportować swoje pliki przed wykonaniem resetu.

Pierwszym krokiem jest podłączenie telefonu do komputera i wejście w tryb Recovery Mode. Można to zrobić za pomocą iPhone’a 8 lub nowszego albo telefonu Samsung Galaxy z systemem Android 7.1.1 lub nowszym (kroki dla tego ostatniego będą się nieco różnić w zależności od urządzenia).

Po wejściu w tryb odzyskiwania wybierz opcję “Wipe data and factory reset”. Następnie naciśnij przycisk zasilania, aby rozpocząć proces.

Po zakończeniu przywracania ustawień fabrycznych, możesz następnie zalogować się na swoje konto Google i zacząć ponownie korzystać z telefonu. Pamiętaj jednak, że reset fabryczny nie usuwa Twoich danych ani żadnych kont, które z nim powiązałeś.

Więc zanim zaczniesz, upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową wszystkich swoich danych za pomocą narzędzia takiego jak Dysk Google lub innej usługi w chmurze. Dzięki temu będziesz miał pewność, że po zakończeniu resetu będziesz mógł przywrócić swoje pliki.

Aby to zrobić, otwórz aplikację Ustawienia i stuknij Zarządzanie ogólne. Z tego miejsca przewiń w dół i stuknij Opcje resetowania.

Jeśli Twój telefon nie jest zrootowany, możesz również spróbować “miękkiego” resetu. Polega to na przytrzymaniu przycisków zasilania i zwiększania głośności, aż zobaczysz komunikat o treści “Factory reset is now complete”.

Podczas gdy miękki reset nie będzie wymazać wszystkie dane, może to być dobra opcja dla rozwiązania drobnych problemów. Najlepsze w tym podejściu jest to, że jest szybkie i bezbolesne. Wystarczy upewnić się, aby naładować telefon i podłączyć go do sieci Wi-Fi, dzięki czemu można nadal używać go po zakończeniu resetowania.

4. Przywracanie telefonu

Gdy wykonujesz reset fabryczny w telefonie z systemem Android, wszystkie Twoje dane zostają wymazane. Obejmuje to pliki osobiste, pobrane aplikacje, muzykę, zdjęcia i inną zawartość użytkownika. Możesz przywrócić swoje dane, jeśli przed zresetowaniem wykonasz ich kopię zapasową.

Niektórzy użytkownicy wykonują przywracanie ustawień fabrycznych również dlatego, że chcą sprzedać swój telefon, uzyskać lepszą ofertę lub naprawić problemy, takie jak zamrażanie lub niewystarczająca ilość miejsca w pamięci. Niezależnie od powodu, powinieneś wykonać kopię zapasową swoich danych przed zresetowaniem, aby chronić swoją prywatność i zapobiec utracie danych w przyszłości.

Jeśli jednak nie wykonałeś kopii zapasowej swoich danych przed zresetowaniem, będziesz musiał znaleźć sposób na ich odzyskanie. Istnieje kilka sposobów, aby to zrobić, w tym przy użyciu darmowego narzędzia do odzyskiwania danych na Androida i przywracania danych z poprzedniej kopii zapasowej.

W zależności od urządzenia, możesz być w stanie przywrócić dane, logując się na konto Google, którego używałeś przed przywróceniem ustawień fabrycznych. Może to pomóc w przywróceniu niektórych ważnych plików, takich jak kontakty i wiadomości.

Możesz również użyć narzędzia innej firmy do przywrócenia danych, takiego jak Gihosoft Android Data Recovery, które jest dostępne za darmo. Ten program pozwala odzyskać usunięte zdjęcia, filmy, wiadomości, muzykę i inne.

Oprogramowanie jest łatwe w użyciu i oferuje wiele typów plików do wyboru. Działa dobrze z większością urządzeń z systemem Android, w tym Samsung, HTC, Motorola, LG, Sony i Google.

Aby rozpocząć proces, uruchom Android Data Recovery i podłącz urządzenie do komputera przez USB. Następnie program przeskanuje urządzenie w poszukiwaniu utraconych plików.

Gdy to zrobi, po lewej stronie ekranu pojawi się lista odzyskanych plików. Wybierz te, których potrzebujesz i kliknij Odzyskaj, aby zapisać je na swoim urządzeniu.

Aby upewnić się, że nie nadpiszesz żadnych oryginalnych danych, ważne jest, aby nie używać urządzenia po odzyskaniu. Ważne jest również, aby nie instalować ponownie żadnych aplikacji lub innych treści po odzyskaniu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *